Jak zacząć kanał na YouTube od zera w 2021 r.

Każda osoba mająca swoją markę lub planująca ją założyć ma świadomość, że w 2021 r. musi być obecna na co najmniej kilku platformach. Warto zacząć od jednej i po jej opanowaniu dokładać kolejne. Jeżeli jesteś tutaj, to prawdopodobnie doszłaś do momentu, że zadajesz sobie pytanie, jak zacząć kanał na YouTube od zera w 2021 roku?

Jak się wybić na YouTube w 2021 roku?

Wiele osób w pierwszej kolejności zadaje sobie pytanie, jak się wybić na YouTube? Albo jak zarabiać na kanale YouTube? Osoby te pomijają kluczowe pytania. O czym dokładnie będzie mój kanał? Jaka jest moja nisza? Czym mogę się wyróżnić na YouTube? Takich youtuberów jednego sezonu jest na pęczki. Chciałabym, żebyś nie została jednym z nich.

Założenie kanału powinno być dopiero kolejnym (trzecim może czwartym) krokiem po planowaniu. Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać, to właśnie jaki temat przewodni będzie stały na moim kanale.

Jeżeli będzie to kanał o dzieciach, to o czym dokładnie? Czy to będzie usypianie dzieci? A może akcesoria dziecięce? Po ustaleniu swojego tematu głównego, możesz czasem sięgać szerzej po pomysły na nowe filmy, ale należy pamiętać, że najlepiej zadziała stworzenie dla siebie niszy. Np. jeżeli prowadzisz kanał o wychowywaniu dzieci, to akcesoria dziecięce będą tylko od czasu do czasu dodatkiem, dzięki któremu i afiliacji zarobisz dodatkowe pieniądze.

Video: Jak zarabiać na YouTube w 2021 roku?

 

Kanał YouTube dla wszystkich widzów

Jest taka zasada, że jak coś jest dla każdego, to jest do niczego. Dlatego wyspecjalizowana nisza będzie tutaj twoją odpowiedzią na potrzeby tego szczególnego odbiorcy, zainteresowanego twoim contentem oraz produktami i usługami, które będziesz oferować za pośrednictwem swojego kanału.

Poznaj moje Case Study. Sama na początku kierowałam swój content do wszystkich osób zainteresowanych zakładaniem kanału na YouTube, wybiciem się na YouTube oraz tym, jak szybciej rozwijać kanał. Sprowadziło to na mój kanał wiele młodzieży, która definitywnie nie jest moją grupą docelową, oraz osób, które tylko i wyłącznie szukają darmowej wiedzy.

Trochę zajęło mi dojście do tego, że moją grupą docelową są fantastyczne kobiety, które prowadzą swoje biznesy lub mają pasję i pragną dzielić się tym, co robią w social mediach a teraz przyszedł dla nich czas na YouTube. Często takie kobiety żonglują wieloma rolami i stale starają się same wszystkiego nauczyć i wszystko zrobić.

W pewnym momencie dochodzą do muru i okazuje się, że tracą czas na szukanie wiedzy po całym Internecie. Na temat prowadzenia kanału YouTube i robienia tego skutecznie. A kiedy trafią do mnie okazuje się, że otrzymują tą wiedzę w jednym miejscu. Na dodatek mają możliwość skorzystania z oferty pomocy osoby, która doskonale je rozumie, ponieważ sama jest kobietą, która godzi wiele życiowych ról i prowadzi biznes w domu jako matka dwójki małych dzieci.

Przeczytaj: Premiera ebooka  YouTube dla Początkujących

 

ZADANIE: wybierz tematykę, która cię interesuje i zastanów się, w jakiej niszy już czujesz się ekspertem. Staraj się poszerzać wiedzę w tej wąskiej specjalizacji.

 

Jak szybko rozwinąć kanał na YouTube w 2021 roku?

Pytasz, jak się wybić na YouTube? Konsekwencją! Kolejny temat, który musisz rozważyć to planowanie contentu, zrobienie harmonogramu publikacji oraz twojej pracy. Produkując fajne treści, twój kanał i tak nie urośnie, jeśli nie będziesz systematyczna.

Zaplanuj filmy, które będą wartościowe dla twoich widzów i rozmieść je w czasie. Pamiętaj, aby nie wrzucić na kanał od razu wszystkich swoich pomysłów, żeby nie okazało się, że po miesiącu nie masz co nagrywać.

 

Czego potrzebuję, żeby zacząć na YouTube?

Zanim jeszcze otworzysz kanał na YouTube i zaczniesz nagrywać, sprawdź swoje zasoby. Do zasobów zaliczamy sprzęt, swój czas i umiejętności.

 

 

Czym nagrywać na YouTube?

Jeżeli chodzi o sprzęt, to nie potrzebujesz na początek cudów. Zaczynając, nie masz pewności, czy po miesiącu czy dwóch nie stwierdzisz, że jednak nie masz ochoty prowadzić tego kanału. Dlatego niezbędne będzie coś do nagrywania, co masz pod ręką. Ważny jest dobry dźwięk. Na początek wystarczy ci mikrofon krawatowy albo słuchawki z mikrofonem. Światło dzienne z kolei jest naprawdę wystarczająco dobrym oświetleniem, jeżeli nagrywasz w ciągu dnia.

 

 

Ile trwa prowadzenie kanału na YouTube?

Czas jest często pomijanym zasobem w planowaniu kanału. Zastanów się, ile masz czasu w tygodniu lub miesiącu, żeby nagrywać filmy, zrobić delikatny montaż, wrzucić je na kanał i oczywiście (co bardzo ważne) zoptymalizować te filmy. Ta ostatnia czynność, choć zajmuje najmniej czasu, wcale nie jest skomplikowana. Za to jest często pomijana przez początkujących na YouTube.

 

Ilość czasu, który masz na tworzenie filmów, przekłada się na częstotliwość publikacji na YouTube. Dzięki dobremu planowaniu i optymalizacji, kanał będzie bardziej atrakcyjne dla widzów. Sam algorytm lepiej będzie go oceniał i chętniej polecał.

Zobacz jak skutecznie prowadzić kanał na YouTube TUTAJ.

 

Jak zacząć nagrywać na YouTube?

Ostatni z zasobów, nad którymi musisz się zastanowić, to jakie masz już umiejętności. Żeby wybić się na YouTube, nie potrzebujesz być magikiem od montażu czy specjalistą od wystąpień publicznych. Nawet jeżeli boisz się nagrywać, możesz stworzyć kanał na YouTube, ponieważ są różne formy filmów, które możesz publikować. Dlatego zastanów się, czy łatwiej będzie dla ciebie występować na żywo, nagrywać siebie a może dograć jedynie głos do prezentacji.

 

 

Poświęć czas na planowanie swojego kanału a nie będziesz musiała później robić co rusz kroku w tył, żeby zmienić kurs.

Jeżeli chcesz zacząć na YouTube, to dołącz do newslettera i pobierz bezpłatnie Ebooka „7 błędów, których trzeba uniknąć,zakładając kanał na YouTube”

.
Agata Guzy YouTube dla Początkujących
YouTube dla Początkujących Jak się wybić na YouTube w 2021 roku
ebook YouTube dla Początkujących