Jak przesłać film z telefonu na komputer?

Z tego wpisu dowiesz się, jak przesłać film z telefonu na komputer oraz z komputera na telefon. Pokażę ci właściwie 3 sposoby na to jak to zrobić i co najważniejsze będą one się nadawały dla użytkowników Androidów, ale także sprawdzą się dla użytkowników iPhone’ów.

Oczywiście tę metody zastosujesz nie tylko do przesyłania filmów, ale także do przesyłania innych plików albo np. zdjęć. przechodzimy do ekranu mojego komputera.

Jak przesłać film z telefonu na komputer? Metoda nr 1.

Jest to metoda przesyłania plików z telefonu na komputer i z komputera na telefon przy pomocy aplikacji SendAnywhere.

Aby zainstalować aplikację SendAnywhere wchodzimy do Google Play na systemie Android lub AppStore na systemie Apple iOS, wyszukujemy SendAnywhere i instalujemy na telefonie.

Otwieramy aplikację na telefonie, na komputerze otwieramy przeglądarkę internetową i wpisujemy adres URL https://send-anywhere.com/

Na telefonie, aby przesłać zdjęcie klikamy w Zakładkę Send i wybieramy plik do przesłania: film, zdjęć czy inny plik.

Następnie klikamy czerwony napis Send i otrzymujemy kod QR lub kod cyfrowy.

Na komputerze w rubryce Receive wpisujemy kod cyfrowy i klikamy symbol pobierania ze strzałki w dół. Czekamy aż będzie można pominąć reklamę (Skip) i zaczyna się przesyłanie filmu z telefonu na komputer.

Po zakończeniu przesyłania wchodzimy do folderu Pobrane na komputerze i tam znajdziemy przesłany film.

Jak przesłać film z komputera na telefon? SendAnywhere

Aby przesłać film z komputera na telefon klikamy w przeglądarce na komputerze na czerwony guzik pod napisem Send i wybieramy film z komputera.

Klikamy różowy przycisk Send, pomijamy reklamę i pokazuje się nam kod cyfrowy lub QR. Na telefonie przechodzimy do zakładki Receive w aplikacji SendAnywhere. Na dole aplikacji wpisujemy kod cyfrowy z komputera lub klikamy na symbol kodu QR i wskazujemy właśnie ten kod QR z komputera.

Po przesłaniu filmu znajdziemy go w bibliotece filmów i zdjęć na telefonie.

Metodę przesyłania przez SendAnywhere stosuję już co najmniej dwa lata i jest to niezawodna metoda, jeżeli chcemy przesyłać pliki mniejsze ale także większe. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to jest to, że potrzebujemy bardzo stabilnego łącza i w tym momencie nie możemy dotykać telefonu, żeby po prostu nam się przesyłanie nie przerwało.Najlepiej wtedy ustawić sobie na telefonie, aby nie wygaszał nam się ekran, bo może się po prostu przerwać połączenie.

Ta metoda działa na Androidzie i iOS.

Pełen tutorial SendAnywhere oraz 2 pozostałych metod przesyłania plików z telefonu na komputer i z komputera na telefon zobaczysz w filmie na moim kanale poniżej lub TUTAJ.

A jeśli chcesz zacząć swoją przygodę na YouTube lub rozwijać swój kanał, to na pewno przyda Ci się YouTubownik czyli YouTubowy Narzędziownik. Znajdziesz w nim sprzęt i oprogramowanie, którego (NIE) potrzebujesz, żeby zacząć na YouTube. Pobierz go TUTAJ.

Działaj!

Agata

.