Załóż kanał na YouTube tego lata!

Tak, właśnie do tego będę Cię chciała dzisiaj namówić. Nadeszło lato, Twoi klienci prawdopodobnie są na wakacjach a może Ty pakujesz się nad wodę i zrobiłaś sobie urlop.

To jest idealny czas na to, żeby zrobić porządek w swoim biznesie, kiedy aktywność klientów jest zmniejszona. Możesz wakacje wykorzystać także na zrobienie rzeczy, które ciągle odkładałaś na później. Jeżeli było to założenie kanału, to czytaj dalej.

 

Załóż kanał na YouTube w 7 DNI!

Poniżej pokażę Ci, jakie kroki potrzebujesz podjąć, żeby założyć kanał na YouTube tylko w 7 dni. Zastanawiasz się, czy to możliwe? A może wydaje Ci się, że to za długo?
Samo założenie kanału, to proces na kilkanaście minut, ale jeżeli przeprowadzisz go po łebkach, to za parę miesięcy możesz żałować, bo np nie będzie mogła zmienić nazwy kanału.

Dzień pierwszy: Planowanie

Nie, nie otwieranie kanału na YouTube. Pierwszego dnia to najpierw zaplanuj, o czym ten kanał będzie. Żeby potem nie mieć problemów, że nagle ogląda Cię zupełnie inna grupa docelowa, niż ta o którą Ci chodziło na początku. Albo nikt nie kupuje Twoich produktów i tak naprawdę ten kanał YouTube nie działa dla Ciebie tak, jakbyś chciała.

W planowaniu kanału pomoże Ci Planer YouTube, który znajdziesz poniżej.

 

.
planer youtube agata guzy youtube dla początkujących kanał youtube

Dzień drugi: Google

Załóż konto Google. Pewnie masz już takie konto, ale czy wiesz, że YouTube należy do Google’a. No właśnie, dlatego te konto jest niezbędne. A o tym, dlaczego to jest taka niesamowita informacja i jak Ci to pomoże w rozwoju biznesu i kanału na YouTube, dowiesz się TUTAJ. Ma to naprawdę bardzo dobry wpływ z jednej strony na algorytm a z drugiej strony także na twoją stronę internetową.

Dzień trzeci: kanał YouTube

Czy wiedziałaś, że masz do wyboru konto na imię i nazwisko albo konto marki? Dobrze się zastanów nad tym, które wybrać, żeby w przyszłości nie mieć problemów ze zmianami na Twoim kanale.

W ten temat mocno wchodzę w Kursie 7 DNI: Załóż kanał na YouTube tego lata! [Szczegóły poniżej]

Dzień czwarty: strona główna kanału YouTube

Mam nadzieję, że nie myślałaś, że bez tego się obejdzie. Musisz zoptymalizować stronę główną Twojego kanału. To tutaj odbywa się pierwsza randka Twojego widza z Twoim kanałem, tuż po randce z miniaturą Twojego filmu. Pierwsze wrażenie, to wszystko jest bardzo bardzo ważne.

Na kanale musisz pamiętać o dobrym ustawieniu zdjęcia profilowego, linków, sekcji na stronie a co najważniejsze, przykuwającej uwagę grafiki kanału. Film o tym, jak zrobić dopasowaną grafikę kanału znajdziesz TUTAJ. Z kolei TU stworzyłam dla Ciebie specjalny szablon takiej grafiki.

Dzień piąty: pierwszy film

Dodanie filmu. Teoretycznie możesz coś nagrać i po prostu wrzucić. Ale czy to na pewno wystarczy? Czy nie wypadałoby się jakoś przygotować? Może trzeba zrobić jakiś montaż?

Tak, zacznij jak zawsze od zaplanowania filmu (skrypt mile widziany), następnie znajdź spokój i czas, żeby nagrać film. Zdecyduj, czy będziesz docinać początek i koniec filmu, czy zajmiesz się bardziej zaawansowanym montażem. Ja korzystam z DaVinci Resolve w wersji bezpłatnej do montażu wideo. Na końcu ładuję film na kanał YouTube w ostatecznej wersji.

Dzień szósty: optymalizacja filmu na YouTube

Teraz, jak już masz wrzucone wideo na kanał, to trzeba je zoptymalizować. Jest coś takiego jak Studio YouTube i to tam tak naprawdę, jak wykonasz dobrą i rzetelną pracę, to algorytm YouTube sam będzie chciał polecać Twoje filmy. Nie będą one leżały po prostu na tym kanale i czekały na to, aż ktoś je zauważy. YouTube będzie sam proponował je Twoim nowym widzom.

Dzień siódmy: rozwijaj się!

Zacznij od samego początku testować transmisje na żywo, wywiady, ale także inspiruj się innymi, bo bez tego nie będziesz rozwijać kanału na YouTube. Ja sama żałuję, że tak długo się z tym ociągałam, kryjąc się za osłoną mamy małych dzieci, które mogą wejść w trakcie live. A jeśli myślisz, że w Twojej branży się nie da albo nie masz o czym mówić, to jesteś w bardzo bardzo dużym błędzie. Masz tony wartościowej wiedzy i ogromne doświadczenie. Nie ukrywaj tego przed światem.

I koniecznie nie odkładaj tego na później! Lato 2021 jest Twoje!

Ile razy mówiłaś sobie, że weźmiesz się za ten YouTube? Z doświadczenia moich klientek wiem, że kilka do kilkunastu razy.

Chcesz założyć kanał na YouTube, ale nie wiesz, jak zacząć? Założyłaś kanał na YouTube, ale nie wiesz co dalej? Nie pozostaje Ci nic innego, jak w końcu podjąć wyzwanie i ogarnąć ten YouTube tego lata. Tak, TEGO LATA 2021 a nie kolejnego.

A żeby było Ci łatwiej, specjalnie dla Ciebie stworzyłam:

KURS 7 DNI Załóż kanał na YouTube tego lata!

To kurs e-mail wideo, z którego dowiesz się jak krok po kroku zaplanować i założyć kanał na YouTube, ustawić stronę główną, dodać film oraz jakich narzędzi używać, żeby tworzyć skuteczny kanał na YouTube od samego początku.

Kurs e-mail + wideo:
– 7 wiadomości e-mail, w których poprowadzę Cię krok po kroku,
– dostęp do kursu wideo „Jak założyć kanał na YouTube?”,
– wskazówki i materiały dodatkowe.

Ale to nie koniec!

Możesz go kupić także w pakiecie z ebookiem „YouTube dla Początkujących”, który jest kompendium wiedzy od teorii po instrukcje techniczne.

Spis treści ebooka znajdziesz tutaj: https://bit.ly/spistresciYTdP

Na oba pakiety czyli kurs lub kurs z ebookiem zgarnij zniżkę 50 zł na hasło: lato

Link do pakietów: https://agataguzy.pl/lato

P.S. Do pakietu z ebookiem dorzucam sesje Q&A w dniach 28.07.2021 oraz 1.09.2021.

No już nie kombinuj, tylko bierz się ze mną za ten YouTube!

I koniecznie pochwal się efektami!

KURS 7 DNI Załóż kanał na YouTube tego lata!
KURS 7 DNI Załóż kanał na YouTube tego lata!