Program afiliacyjny to inaczej program partnerski. Kiedyś kojarzył on się co najwyżej z odbijaniem karty na punkty na stacji benzynowej. Dziś duża część znanych marek z różnych branż prowadzi swoje programy afiliacyjne, dzięki którym pozyskują nowych klientów. To jest moc programów afiliacyjnych.

Jest to relacja oparta na zasadzie wygrana-wygrana. Mamy tutaj 3 podmioty: firmę, polecającego i poleconego. Firma ma produkt lub usługę i może odczuwać pewny rodzaj nasycenia klientów. Do pewnych grup nie jest w stanie dotrzeć. Wtedy tworzy program afiliacyjny, w którym proponuje swoim klientom i/lub partnerom, że otrzymają prowizję za polecenie nowego klienta lub sprzedaż.

współpraca program afiliacyjny
Polecaj program afiliacyjny np. WebePartners

Kto może działać w programie partnerskim

Do programu partnerskiego/afiliacyjnego może się zapisać każda pełnoletnia osoba. Niepełnoletnie osoby powinny się skontaktować z obsługą danego programu i uzyskać zgodę/pomoc swojego opiekuna prawnego.

Docelowo program afiliacyjny najlepiej działa dla osób, które posiadają już follow w mediach społecznościowych. Może to być Facebook, Instagram czy YouTube. Takie osoby/strony mają zazwyczaj spore zasięgi i są w stanie zainteresować danym produktem swoich fanów samym faktem, że używają danej rzeczy. Dobrze też działa wtedy zaufanie do danego influencera, który powinien polecać jedynie produkty wypróbowane i dzielić się swoją szczerą opinią.

Nie oznacza to jednak, że jeżeli nie masz strony/bloga/yt/insta/fanpage’a itp. lub dopiero zaczynasz, to nie możesz korzystać z tych programów. Masz zapewne znajomych na portalach społecznościowych, którym możesz polecać nienachalnie produkty, które sam używasz.

Będziesz miał przewagę nad reklamami sponsorowanymi, bo ludzie chętniej zatrzymają się przy zdjęciu znajomego niż płatnej reklamy. Dodatkowo jest to jeden ze sposobów na budowanie swojej marki, ponieważ daje Ci to możliwość rozkręcenia swoich mediów i budzi Twoją kreatywność w tworzeniu nowych postów czy filmów.

Program afiliacyjny – NAJWAŻNIEJSZE!

Reklamuj tylko to, czego sam używasz i jest spójne z wartościami, które przekazujesz swoim odbiorcom. W tym wypadku autentyczność to klucz do sukcesu. Ludzie wyczują twoją szczerość, ale także od razu rozpoznają, gdy reklamujesz coś na siłę…i prawdopodobnie bardzo się do Ciebie zrażą.

Kogo ja polecam?

Staram się, aby moje treści były spójne z tym, o czym piszę czy nagrywam. Dlatego tak często bezpośrednio lub pośrednio polecam Wam osobę Kamili Rowińskiej i jej produkty. Po wejściu na mój kanał na YouTube i zobaczeniu np. filmu o tym, jak schudłam 30 kg, dzięki wyzwaniu Kamili Rowińskiej, chyba nikt nie ma wątpliwości, że korzystam z jej rad i wsparcia.

Przeczytałam książki Kamili takie jak: Kobieta Niezależna, Buduj swoje życie odważnie i zuchwale czy Zasługujesz na sukces.

Pracuję systematycznie z jej Dziennikiem Coachingowym, który z całego serca POLECAM! (Idealne narzędzie, jeżeli nie masz dodatkowych pieniędzy i/lub czasu na pracę z coachem)

Jestem także na pokładzie kursu Maksymalna Produktywność, żeby rozwijać się skuteczniej i mieć więcej czasu dla moich subskrybentów i czytelników, jednocześnie nie robiąc tego kosztem rodziny. Dopiero zaczynam, ale jakość kursu już mnie zachwyca. Nie mogę się doczekać pierwszych efektów!

Program afiliacyjny – przykłady

Moc programów afiliacyjnych polega na tym, że bez większego nakładu środków na reklamę komercyjną, pozyskuje klientów, do których jednostkowo ciężko dotrzeć. Jednocześnie partner zarabia zazwyczaj na polecaniu czegoś, czego sam używa.

Istnieją programy, w których polecamy sam sklep lub jego dany dział. Coraz częściej można polecać produkty w wyszukiwarkach/oceniarkach produktów tutaj przykładem jest np. Ceneo (link poniżej).

Program, który pozwala różnym markom/osobom się reklamować, dzięki wsparciu partnerów to także WebePartners (link poniżej). Tutaj można znaleźć nie tylko produkty, ale także usługi czy influencerów, sprzedających swoje produkty.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej i zacząć współpracę, to poniżej masz linki do wymienionych programów partnerskich.

Ceneo: http://bit.ly/36ZRtV1
WebePartners: http://bit.ly/30uuIGu

Owocnej współpracy!

Agata