Spotykam się często z problemem, jak zacząć kanał na YouTube. Wiele osób zastanawia się, z czym oprócz nagrywania wiąże się początek na tej platformie. Dlatego pokażę ci, jakie kroki przejść, aby zacząć raz a dobrze.

Pomysł


Zacznij od dobrego pomysłu. Jednego a nie kilku. Musi być jednolity, aby nie skakać po wielu tematach i przede wszystkim musi cię pasjonować. Bez pasji daleko nie zajdziesz na YouTube.

jak zacząć kanał na youtube


Plan


Teraz konkret. Jak dokładnie sklasyfikujesz swój pomysł? Do jakich tematów będziesz nawiązywać? Jaki charakter będzie mieć dla ciebie kanał? Zajmujesz się nim dla rozrywki a może zbudujesz na nim biznes? Może też służyć jako marketing już istniejącej działalności.


Harmonogram


Określ, ile masz czasu na nagrywanie i prowadzenie kanału. Na tej podstawie ustal harmonogram publikacji filmów, aby był dopasowany do twojego stylu życia.


Pomysły na filmy

Zaplanuj tytuły kolejnych filmów. Najpierw wyrzuć pomysły z głowy na kartkę a potem ulokuj je w czasie. 10 pomysłów to absolutne minimum.


Nagranie i montaż

W swoim kalendarzu znajdź dzień, kiedy będziesz mogła spokojnie nagrywać. Najefektywniej jest przygotować skrypty do 3-4 filmów i nagrać je wszystkie, aby wykorzystać ten czas najlepiej. Ustawiasz sprzęt i kadr raz a tworzysz kilka filmów. Maksymalna produktywność.
Następnie wybierz dzień, w którym będziesz w razie potrzeby edytować filmy. Wytnij tylko to, co naprawdę konieczne np. minutową przerwę na myślenie. Nie wycinaj wszystkich „yyyyyyyyy”, bo się zniechęcisz.


Optymalizacja

Moja ulubienica. To tutaj dzieją się cuda, które wpływają na to, czy ktoś odkryje twoje filmy. Dodaj filmy na YouTube jako prywatne. Wejdź do YouTube Studio i na dodany film. Zajmij się wpisaniem dobrego tytułu, opisu i tagów. Skorzystaj z pozostałych funkcji i je ustaw. Eksploruj YouTube Studio bez strachu. To twój największy sprzymierzeniec.


Publikacja

Ustal datę publikacji i skorzystaj z opcji ustawienia premiery. Koniecznie bądź na premierze, aby dać widzom możliwość interakcji z tobą na czacie.


Wytrwałość

Jak zacząć kanał na YouTube? Bądź cierpliwa. Tworzenie kanału i jego rozwój trwa, ale naprawdę warto. Powtarzaj pracę przy kolejnych filmach a efekty same się pojawią.


Temat początków na YouTube rozwijam w filmie poniżej.

Tymczasem aby przygotować jeszcze lepiej do prowadzenia kanału, pobierz darmowy PDF „7 błędów, których trzeba uniknąć, zakładając kanał na YouTube”.

.
7 błędów, których trzeba uniknąć, zakładając kanał na YouTube