Jeżeli należysz do kobiet 30+ tak jak ja, to zapewne kojarzysz bajkę Jetsonowie. W dużym skrócie, na czasy naszego dzieciństwa była to bajka kosmiczna…a dziś stwierdzam, że prorocza. Producenci tej produkcji mieli chyba dar jasnowidzenia albo wtyki w technologicznych koncernach (czy takowe w ogóle wtedy istniały?). Czy oglądając bajkę, kiedykolwiek pomyślałaś, że kiedyś dożyjesz momentu, że program przeczyta tekst Twoim głosem? Ja też nie.

Bajka, która przewidziała pracę zdalną i resztę

Z dzisiejszych memów przypominamy sobie sceny z Jetsonów, gdzie:

  • ojciec rodziny pracował zdalnie,
  • matka trenowała fitness online,
  • dzieci miały zdrowotne wideo porady,
  • rodzice rozmawiali online przez telewizor naścienny.

Po sprawdzeniu w Google okazało się, że Jetsonowie powstali UWAGA! w 1962 roku! Według pewnych założeń, przepowiednie z tej bajeczki miały się sprawdzić dopiero w 2062 roku. A przecież w 2021 roku my już od kilku lat mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki, a obecna sytuacja tylko pogłębiła wykorzystanie tych „jetsońskich” cudów techniki.

„Jetsonowskie” cuda techniki w praktyce biznesowej

Jak wiesz, lubię innowacje i to, co nam przynoszą…zazwyczaj. Dlatego dzisiaj przedstawię Ci 3 narzędzia, z których możesz korzystać do budowy swojego biznesu online.

Notowanie głosem

Jest to funkcja, którą posiada każdy z nas w swoim telefonie a mało kto z niej korzysta. Czasem z braku świadomości jej istnienia a czasem po prostu o tym zapominamy. Otóż możesz w telefonie podyktować właściwie wszystko od smsa, przez notatki aż po złożone dokumenty tekstowe czy posty do social mediów. Wystarczy podczas pisania na „klawiaturze” w telefonie znaleźć klawisz z mikrofonem, który służy do dyktowana głosowego. Z tej funkcji możesz także skorzystać podczas pisania w Wordzie lub korzystając z aplikacji, które wchodzą w skład Google Docs i to na Twoim komputerze. Więcej TUTAJ.

Generowanie napisów i transkrypcji z nagrania

Możesz po prostu do programu wgrać dowolne wideo i wygenerować napisy lub czysty tekst. Ja używam programu Happy Scribe i jest na ten moment najlepsza opcja na rynku. Musisz mieć jednak na uwadze, że jest to program płatny, choć istnieje kilka opcji zarobienia minut transkrypcji. Jedocześnie możesz za darmo wypróbować wygenerowanie napisów do 10 minut swojego filmu. Zarejestruj się do Happy Scribe TUTAJ. Więcej na temat tego narzędzie znajdziesz na TEJ playliście.

Generowanie głosu z tekstu

To jest moje wielkie „jetsonowskie” zaskoczenie tego tygodnia a może i roku! W poprzednim tygodniu zobaczyłam film anglojęzycznego speca od podcastów, który pokazuje narzędzie Descript. Dzięki temu narzędziu możesz edytować video i audio, generować transkrypcje oraz robić tzw. overdub. A OVERDUB to jest opcja, w której uczysz program swojego głosu a następnie możesz wygenerować z tekstu nagranie audio, które NAŚLADUJE TWÓJ GŁOS. To mnie zmiotło z krzesła! Z jednej strony fantastyczne, z drugiej przerażające narzędzie w nieodpowiednich rękach. Na ten moment Descript jest dostępny jedynie w wersji angielskiej, ale jak sama widzisz, postęp jest miarą dzisiejszych czasów, więc spolszczonej wersji tego oprogramowania możemy zapewne spodziewać się już niebawem. Chcesz posłuchać więcej na ten temat! Zapraszam TUTAJ.

jakim-jesteś-typem-youtubera-youtube-dla-początkujących-agata-guzy

Przewiednia Twojej przyszłości na YouTube

Tymczasem ja także nie próżnuję i zaczęłam bawić się w przepowiadanie przyszłości, YouTubowej przyszłości. Czy dopiero zaczynasz, czy jesteś na YouTube już jakiś czas, pomogę Ci ustalić, jakim typem twórcy na YouTube jesteś. Pomoże Ci to w udoskonaleniu Twojego contentu, aby dzielić się Twoją wiedzą w sposób skuteczny i przyjemny.

W tym celu stworzyłam TEST, który możesz rozwiązać naciskając przycisk poniżej. Daj znać, jakim typem jesteś na fanpage YouTube dla Początkujących.